Митревски против Монпеље, каде да гледате?

По вчерашните возбудувања во ЕХФ Европската лига, денеска на програмата е првиот дел од седмото коло во Лигата на шампионите. 
Три дуела се на програмата денеска, од два ќе има ТВ преност. 

ТВ Арена Спорт 2 ќе ги пренесува дуелите меѓу Целје и Веспрем од 18:45 часот и дуелот меѓу Монпеље и Порто од 20:45 часот на кој ќе можеме во живо да го следиме настапот на Никола Митревски, македонскиот голман кој во минатото коло од Лигата на шампионите беше во идеалната постава. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk