Алкалоид - Силкеборг, каде да гледате?

Алкалоид попладнево, со почеток од 18:45 часот ќе се сретне со данскиот Бјерингбро-Силкеборг, првиот фаворит во групата „Ф“ во Европската лига. 
Натпреварот е од третото коло, а ќе се игра во салата „Јане Сандански“ во Скопје. 

Билетите за овој меч чинат 100 или 150 денари, а можат да се набават преку продажната мрежа на МК Тикетс. 

Доколку се одлучите мечот да го гледате на ТВ, тоа ќе можете да го сторите преку ТВ Каналите на МТВ 3 или пак ТВ Арена Спорт 2. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk