Три гола од Талески во победата на Бенфика

Македонскиот репрезентативец Филип Талески постигна три гола од шест обиди на дуелот што Бенфика го доби убедливо со 44-29 со Маритимо Мадеира. 
Македонскиот интернационалец во иднина би требало да добива се поголема минута и поважна улога со оглед на тоа дека Петар Ѓорѓиќ ќе паузира уште некое време поради повреда и доколку ја искористи шансата што сега му се пружа, би можел да ги го подобри статусот во екипата. 
На мечот со Маритимо, блеснаа Оле Рамел (11/11) и Мигуел Санчез (9/9) кои постигнаа 20 гола од 20 обиди 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk