Познати составите за Алкалоид - Војводина

Тренерите на Алкалоид и Војводина, Кирил Лазаров и Борис Ројевиќ ги одбраа ракометарите со кои вечерва во Скопје ќе ја отворат групната фаза од ЕХФ Европската лига. 

Изненадувања во тимовите, практично нема, на спиоскот се во моментов најдобрите и најспремните. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk