Не и тргна добро на Ла Риоха

Првиот ЕХФ домаќин на македонскиот вицепрвак Алкалоид, екипата на Логроњо Ла Риоха немаше старт на сезоната каков што посакуваше. 
Оваа шпанска екипа во четири одиграни натпревари освои само три бода и тоа во првите две кола кога го совлада Канњас и ремизираше со Хуеска. 
Потоа следуваа два пораза, прво од Пуерто Сагунто, а викендови од Бидасоа (27-28), по што се спуштија на 10 место на табелата. 

Првиот дуел меѓу Алкалоид и Ла Риоха ќе се игра во Шпанија во рамките на второто коло, на 24 октомври.

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk