Кил беше гостин и на Охрид

Гостувањето на гигантот Кил кој во Лигата на шампионите играше со Е. Пелистер во Битола не мина незабележано и покрај езерото.
„Зебрите“ во Битола дојдоа преку Охрид, а управата на ГРК Охрид ја искористи можноста да почне дружба, која можеби во иднина ќе прерасне и во некој вид на соработка меѓу градскиот клуб и гигантот од северот на Германија. 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk