Митревски против Барса, каде да гледате?

Денеска ќе биде комплетирано третото коло во Лигата на шампионите по што ќе се редуцира бројот на екипи што имаат 100% остварување. 
Нашиот репрезентативен голман Никола Митревски со својот Порто игра против Барса, во својата сала. Гостите се секако фаворити, но овој пат „Драгао“ би требало да биде полн, а Митревски без калкулации од тренерот да биде на голот од првата минута. 
Директен ТВ пренос од овој меч е најавен на ТВ Арена Спорт 3, а во исто време на ТВ Арена Спорт 4 ќе се пренесува натпреварот меѓу ППД Загреб и Колстад

Интересни ќе бидат сите денешни натпревари. Погледнете кој со кого се среќава попладнево:
3. КОЛО ЛИГА НА ШАМПИОНИ
ДЕНЕСКА:
18:45   ГОГ  - ВЕСПРЕМ
18:45   ПОРТО - БАРСА (ТВ Арена Спорт 3)
18:45   ППД ЗАГРЕБ - КОЛСТАД (ТВ Арена Спорт 4)
20:45   МОНПЕЉЕ - ВИСЛА ПЛОЦК
 
1.
330088:756
?
P
P
P
2.
320199:884
?
I
P
P
3.
320195:904
?
I
P
P
4.
320193:934
?
P
P
I
5.
210161:542
?
I
P
6.
310295:932
?
P
I
I
7.
200254:650
?
I
I
8.
300365:920
?
I
I
I
#
 
 
 
 
 
 
 
 
1.
220062:454
?
P
P
2.
220066:594
?
P
P
3.
220068:624
?
P
P
4.
220054:524
?
P
P
5.
310287:882
?
P
I
I
6.
200249:540
?
I
I
7.
200256:630
?
I
I
8.
300388:1070
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk