Келце може да здивне, Лук Стеинс нема да игра вечерва

Дефанзивците на Келце можат полесно да дишат во пресрет на вечерашниот дуел со ПСЖ. Лук Стеинс, супербрзиот холански ас нема да настапи на денешниот меч во „Легија“. 
Лук Стеинс не е во составот на ПСЖ од приватни причини. 

Никола Карабатиќ кој се обидува да ја врати старата форма по долгите паузи минатата сезона попладнево би требало да има значително поголема минутажа. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk