ЛШ ДЕНЕСКА: Келце против ПСЖ, дерби на денот

Третото коло од Лигата на шампионите почнува денеска со три дуели закажани од 18:45 часот од кои едниот ќе се игра во Битола.
Дербито на денот е во истиот термин, а во „Легија“ се среќаваат четите на Талант Душебаев и Раул Гонзалез, Келце и Пари Сен Жермен. Келце има еден пораз, Французите се на 100% досега. 
Во истиот термин е и трет дерби дуел, а тој ќе се игра во унгарскиот Сегед. Таму доаѓа непоразениот дански дрим тим Алборг. 
Единствениот меч во вечерниот термин од 20:45 е натпреварот на актуелниот европски првак кој првата победа и бегството од последното место сезонава ќе ја брка против екипата на Целје Пивоварна Лашко. 


ЛИГА НА ШАМПИОНИ
18:45  Е. ПЕЛИСТЕР - КИЛ (МТВ 3, ТВ Арена Спорт 5)
18:45  КЕЛЦЕ - ПСЖ
18:45  СЕГЕД - АЛБОРГ
20:45  МАГДЕБУРГ - ЦЕЛЈЕ

ТАБЕЛИ
1.
220072:544
?
P
P
2.
220065:554
?
P
P
3.
220066:604
?
P
P
4.
210161:542
?
I
P
5.
210163:642
?
P
I
6.
200261:660
?
I
I
7.
200254:650
?
I
I
8.
200245:690
?
I
I
#
ГРУПА Б
 
 
 
 
 
 
 
1.
220062:454
?
P
P
2.
220066:594
?
P
P
3.
220068:624
?
P
P
4.
220054:524
?
P
P
5.
200265:680
?
I
I
6.
200249:540
?
I
I
7.
200256:630
?
I
I
8.
200248:650
?
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk