Денеска Кил е во Битола, каде да гледате?

Ракометен празник е денеска во Битола. За прв пат во овој град доаѓа најголемиот од најголемите - германскиот Кил. 
Натпреварот почнува во 18:45, а директен пренос ќе има на МТВ 3. 

Битолската фешта, пак, почнува малку порано. Чкембарите, својот 38 роденден почнуваат да го слават на плоштадот „Магнолија“ од 16:30 часот. 


 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk