ЧСМ загуби важен играч

Една победа, два пораза од вкупно три одиграни натпревари на стартот на Лигата на шампионите, секако не е почеток на сезоната каков што посакуваше можеби најскапиот женски ракометен клуб во светот - ЧСМ Букурешт.

Но, годинава се чини ќе биде дежа ви за фановите на романскиот тим, а покрај двата пораза ЧСМ во следниот месец - два ќе остане и без француската репрезентативка Грејс Заади. 
Таа се повреди на натпреварот со Ѓер. Има нетпична повреда на стапалото, руптура (plantar fasciitis) и ќе мора извесен засега неодреден период (но сигурно подолг од неколку недели) да мине надвор од терените и да ги пропушти следните натпревари од Лигата на шампионите. 

 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk