Почина поранешен играч на Бутел Скопје

Поранешниот ракометар на Бутел Скопје, десниот бек од Русија, Алексеј Григорјев по тешко боледување почина на 40 годишна возрас пренесува рускиот медиум „Брз Центар“

Русинот во македонскиот шампионат играше во сезоната 2018/19 во дресот на Бутел Скопје, тогашниот дебитант во македонската елита.

Во својата кариера насапуваше во Динамо Астрахан, во Нева Санкт Петербург, во Мешков Брест, Мотор Запорожје, Балатонфуреди, Мезоковешди, Потаиса Турда, Макаби Ашдод и Селка Ескишехир.
По завршувањето на кариерата се занимаваше со бизнис што нема врски со ракометот. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk