Симонет го одбра Монпеље место Барса

Диего Симонет, еден од најдобрите светски плејмејкери одбра да остане во францускиот Монпеље и покрај понудата што неофицијално за него има имаше од Барса.
Монпеље, доведен во ситуација да мора да се бори за својот најдобар играч, реши да реагира веднаш и Симонет потпиша нов договор со важност до 2026 година. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk