ТОП 10 трансфери во ЛШ

Новата сезона во Лигата на шампионите почнува утре, а Македонија по 18 години повторно за свој претставник ќе го има тимот на РК Еурофарм Пелистер. 
Во пресрет на новата сезона имаше големи потреси на трансфер берзата, главно иницирани од појавата на новиот супер тим - Колстад. 
Оваа екипа купуваше од највисоките полици и според нашето мислење има четири трансфери во Топ 10 листата. Колстад утре ќе гостува во Битола и во живо ќе можеме да ги видиме бројните скандинавски ѕвезди.

Кои трансфери според нас го одбележаа трансфер периодот? Погледнете ја листата од 10 најдобри трансфери меѓу екипи од Лигата на шампионите или играчи што доѓаат во ЛШ. 

Top 10 во избор на G-sport.mk 

10. Миха Зарабец (Кил - Висла)
9. Јоран Согард Јоханенсен (Флензбург - Колстад)
8. Хасан Кадах (Замалек - Келце)
7. Лукас Сандел (Алборг - Веспрем)
6. Феликс Клар (Алборг - Магдебург)
5. Сергеј Косоротов (Висла - Веспрем)
4. Магнус Род (Флензбург - Колстад)
3. Лудовик Фабрегас (Барса - Веспрем)
2. Сандер Сагосен (Кил - Колстад)
1. Никлас Ландин (Кил - Алборг)
 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk