СУПЕРЛИГА: Езерско дерби, дебитански настапи...

Вчера беше премиерата, денеска продолжува првото коло од машката Суперлига во новата 2023/24 сезона. 
Езерско дерби, дуел на дебитантот со малку поискусниот градски ривал во Автокоманда, слична приказна во Куманово, а Неготино  ќе оди на прв тест кај делимно реновираниот Тинекс Пролет. 

Четири натпревари, се надеваме дека ќе гледаме добри и неизвесни натпревари што ќе и дадат ритам на Суперлигата за наредните пресметки. 

Сите натпревари ќе бидат директно пренесувани на Јутјуб каналот на Ракометната федерација на Македонија. 
 
ГРУПА „А“
Алкалоид - Скопје 2020   40-21 (23-11)
Сабота:
17:00  Струга - Охрид
19:00  Куманово - Аеродром
Недела:
18:00  Тиквеш - Е. Пелистер 2

ГРУПА „Б“
Вардар - Е. Пелистер одложено
Сабота:
17:30  Мулти Есенс - Голден Арт
18:30  Т. Пролет - Вардар Неготино
Недела:
19:00  Прилеп - Бутел Скопје
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk