Е. Пелистер - Веспрем, КЛИКНИ И ГЛЕДАЈ

Турнирот на пријателство или неофицијалниот СЕХА Фајналфор турнир почнува денеска во Сакарија, Турција. 
ТВ пренос од овие натпревари на нашите простори нема да има, но g-sport.mk се потруди да најде линкови од овие дуели и се надеваме дека ќе функционираат.
За средбата Војводина - Мешков Брест преносот функционира, се надеваме дека така ќе биде и во 18:00 часот кога ќе игра и македонскиот шампион. 

ЛИНК 1
ВОЈВОДИНА - МЕШКОВ БРЕСТ
Е. ПЕЛИСТЕР - ВЕСПРЕМ Видео стрим од натпреварите на Турнирот на пријателство има и на СЕХА профилот на руската социјална мрежа Вконаткте. (може да се гледа и без да биде креиран профил)

ЛИНК 2

ВОЈВОДИНА - МЕШКОВ БРЕСТ
Е. ПЕЛИСТЕР - ВЕСПРЕМ

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk