Макуц опериран, потврдена долгата пауза

Словенечкиот плејмејкер Домен Макуц е успешно опериран во клиниката во Барселона. Тој се повреди за време на турнирот во Добој, на мечот со Војводина. 
По извршената операција, потврдена е лошата вест, дека закрепнувањето ќе трае меѓу девет и 12 месеци. За Домен Макуц сезоната е завршена, дали навреме ќе почне за тренинзи за следната, ќе покаже времето. 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk