ОХРИД 2023: Е. ПЕЛИСТЕР- ТАТРАН ПРЕШОВ, КЛИКНИ И ГЛЕДАЈ

Едно од поголемите изненадувања во Европа минатата сезона беше губењето на шампионската титула на Татран Прешов во домашното првенство.
Летово со изменет состав, нов тим, дојдоа во Охрид. 
Дуелот со Е. Пелистер во второто коло од турнирот ќе почне во 20:15

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk