Колстад останува во Лигата на шампионите

Норвешкиот Колстад, дрим-тим создаден на климава финансиска основа, сепак, ќе остане во Лигата на шампионите. 
ЕХФ спроведе интерна истрата околу финансиската состоја на клубот и евентуалното кршење на финансискиот фер плеј откако клубот побара играчите да се согласат со намалувањето на буџетот на уште непочната сезона. 

Никакво изненадување, ЕХФ ќе им ја одбори валјд картата и тие веќе во првото коло ќе гостуваат во Македонија. 
Информацијата дека Колстад останува во ЛШ, ЕХФ ја нема официјално потвдено, но ја потврди директорот на клубот за норвешките медиуми. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk