ПСЖ му украде топ играч на Веспрем!

Пари Сен Жермен денеска се пофали со потписот на десниот бек на Веспрем и репрезентацијата на Египет, Омар Јахиа. 
Египетскиот ас потпиша тригодишен договор со ПСЖ со важност од 1 јули 2024. 

Омар Јахија во Веспрем дојде во 2019 година од редовите на Замалек. Потоа беше на позајмица, но потоа стана главен играч на својата позиција на која имаше и сериозна конкуренција на пример во Кент Робин Тонесен (исто така потпиша за ПСЖ) и од лани во Недим Ремили кој го менуваше додека беше повреден. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk