Прилеп спремен за осмиот меморијал „Миле Нешкоски“

Меморијалниот турнир „Миле Нешкоски“ стана редовна подготвителна станица за екипите од домашното првенство кои се до средината на табелата и кои можат на меѓусебни дуели да се тестираат за претсојната сезона. 

Годинава во Прилеп се одржува осмото издание на турнирот, а ќе ги видиме екипите на Еурофарм Пелистер 2, Тинекс Пролет, Мулти Есенс, Струга и Скопје 2020. Гости од странство ќе бидат Дубочица од Лесковац кој е и лански победник и редовниот гостин во Македонија, финскиот тим Кокс.


Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk