Веспрем ги победи Порто и Бенфика

Португалските екипи за кои настапуваат македонските интернационалци Никола Митревски и Филип Талески, односно Порто и Бенфика се сретнаа со унгарскиот шампион Веспрем на подготвителен турнир. 

Бенфика на Талески настрада на дуелот со Унгарците и загуби со преголеми 14 гола разлика (23-37). Филип Талески на овој меч постигна три гола. 

Порто загуби потесно и со поголема борба (31-34) на натпревар на кој Сергеј Косоротов постигна девет погодоци. Никола Митревски, според извештаите што ние го имаме, не беше во составот на овој меч. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk