Ричардсон место Кастратовиќ?

Само два месеца откако Зоран Кастратовиќ беше назначен за селектор на репрезентацијата на Саудиска Арабија, скандинавски ракометни медиуми објавија информација дека ќе има нова смена на кормилото на овој тим. 

Ерлингур Ричардсон, исландскиот тренер чија работа остави трага и позитивен ефект во екипата на Берлин и во репрезентациите на Исланд и особено во репрезентацијата на Холандија, е најавен за нов селектор на Саудиска Арабија со едногодишен договор во џеб. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk