Лауге и Бјерингбро тргнаа со пораз

Екипата на Бјерингбро - Силкеборг, противник на Алкалоид во групната фаза од Европската лига со пораз ја отвори новата сезона.
Данскиот клуб, летово засилен со нивниот легендарен репрезентативец Расмус Лауге, беше поразен од екипата на Лајпциг од Германија.
Конечниот резултат 37-31, кажува дека не се играло многу во одбрана.

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk