Нов клуб за Сања Дабевска

Македонската репрезентативка Сања Дабевска потпиша за тим од Романија. Претстојната сезона ќе игра во Втора лига, во екипата на Униреа.
Дабевска (27) е поранешна ракометарка на Металург, а има настапувано и за екипите на Куманово, Неа Јонија, Дунајварош и Локомотива Загреб. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk