Динамо спрема „бомба“ - доаѓа Лука Циндриќ

Динамо Букурешт би можел наскоро да активира нова „бомба“ на трансфер пазарот. Неофицијално, Хавиер Пасквал во своите редови во романскиот проект го носи Лука Циндриќ од Барса.

Хрватот и Барса се разделуваат, наводно каталонците ќе му исплатат една од двете преостанати години од договорот и ќе добие статус на слободен играч.

Засега не се зборуваше многу за тоа каде Циндриќ би можел да ја продолжи кариерата, но сега се крена прав околу романскиот клуб. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk