Автостоперот стана селектор

Го паметите ли Ким Егдал ду Риц? До пред пет години беше еден од најдобрите светски бекови кога одлучи да ја прекине кариерата и автостоп да патува низ светот. 
Автостоперската авантура не траеше долго, се врати на терен и доби понуда од ПСЖ и продолжи во Париз. 
И враќањето на терен не траеше долго, потоа повторно отиде во авантуризам. 

Ким Егдал Ду Риц сега има ново враќање на теренот. Егзотично. Ќе биде селектор на Хонг Конг.  

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk