ЖРК Вардар на маки, заминаа четири играчи

ЖРК Вардар следната сезона нема да може да смета на четири важни ракометарки од досега актуелниот состав. Редовите на црвено црните ги напуштаат пивотот Ивана Џатевска и крилото Сара Миновска, двете репрезентативки на Македонија. Од екипата заминуваат и капитенот Бојана Диневска и голманот Јавана Трајкоска. Нов играч е Нина Милевска. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk