РФМ домаќин на квалификациите за кадетите

Машката кадетска репрезентација на Македонија, состав до 18 години вчера ги дозна противниците во квалификациската група од која се обезбедува пласман на ЕХФ Еуро.

Македонија ќе игра во групата со Швајцарија, Словачка и Косово, а две репрезентации обезбедуваат пласман на ЕХФ Еуро. 

Македонија има прва право да прифати или одбие да ги органзира овие квалификации. РФМ ќе им сервира на своите кадети предност на домашен терен. Нашата федерација потврди дека ќе аплицира за домаќин и ќе ги организира овие квалификации. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk