Жаре и Џомба станаа капитени

Е. Пелистер и Вардар 1961, единствените шампиони на Македонија кои и натаму играат во македонската Суперлига, летово имаа задача плус. 
По заминувањето на Мирко Радовиќ и пензионирањето на Стојанче Стоилов, овие два клуба мораа да назначат и нови капитени. 

Битолчани по Мирко Радовиќ се одлучија македонски играч да ја носи капитенската лента, а тоа ќе биде репрезентативниот пикер Жарко Пешевски. 

Скопскиот тим, пак, одлучи капитенската лента да ја понесе еден од најискусниот ракометар во составот, Гоце Георгиевски Џомба

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk