Седум играчи прифатија помали плати

Колстад е на добар пат да ја почне својата дебитанска сезона во Лигата на шампионите, во која, пак, во прото коло, на нивниот прв официјален мешународен меч ќе играат во Битола.

Седум ѕвезди на тимот прифатиле да играат за 30% помали плати сезонава и практично го спасија проектот. Тоа се Сандер Сагосен, Јоран Јоханесен, Магнус Абелвик Род, Ветле Ек Ага, Торборн Бергеруд, Сигвалди Гудјонсон и Магнус Гилеруд. 
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk