Од Тиквеш, на печал во Кувајт

Српскиот десен бек Лазар Петровиќ, заминува од Кавадарци ќе заработи и некој петродолар летово играјќи за екипата на Салмија од Кувајт. 
Петровиќ  (24) сезонава беше ракометар на ГРК Тиквеш а ова и нема да му биде првиот излет на исток, затоа што во 2021 имаше ваква авантура, а има играно дури и на Супер Глоуб. 

Лазар Петровиќ ќе игра заедно во екипа со довчерашниот играч на Е. Пелистер, Мухамед Суси кој неодамна потпиша за истата екипа. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk