PLAY OF THE DAY: Чупиќ за прва ЛШ титула на Вардар

Пред шест години, на денешен ден се случи незамисливото. Македонски машки клуб стана ракометен првак на Европа.
Вардар по 60 минути интензивна битка во финалето на ЛШ во Келн го совлада Пари Сен Жермен 24-23 и стана ракометен шампион. 

Погледнете го видеото од историскиот момент и потсетете се како беше пред шест години. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk