Ф4 Будимпешта: Полуфинале, каде да гледате?

Денеска почнува Фајналфор турнирот во Лигата на шампионите во женска конкуренција. Четирите најдобри женски екипи се во Будимпешта, која стана пандан на Келн кога е во прашање Лигата на шампионите. 

Денеска се играат полуфиналните натпревари, а ТВ пренос ќе има. 

15:15  Ѓер - Кристијансанд  (ТВ Арена Спорт 5)
18:99  ФТЦ - Есбјерг (ТВ Арена Спорт 3 Премиум)

Денот можете да го почнете и со реванш натпреварот од финалето на ЕХФ Европскиот Куп меѓу екипите на Нербо од Норвешка и Војводина од Србија. Овој меч почнува во 13:15 часот, а ќе биде емитуван на Арена Спорт Клуб 1 Премиум. 
Војводина во Норвешка, ќе брани позитива од седум гола. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk