Мирко Мајиќ оди во ГРК Тиквеш

Црногорскиот интернационалец Мирко Мајиќ ќе има нов предзивик во Македонија. Ова 33 годишно крило следната сезона ќе го носи дресот на ГРК Тиквеш од Кавадарци, македонскиот претставник во ЕХФ Европскиот Куп. 

Ова ќе биде четвртиот македонски клуб за Црногорецот. Минативе пет години ги мина во Бутел Скопје каде што беше и најдобар стрелец, а претхоно има играно и за Радовиш и првиот клуб во кој ја почна македонската авантура и воопшто својата меѓунардона кариера, струмички Зомимак каде што дојде во 2015 година. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk