ВИДЕО: Шампионска фризура на Ице Соколески

Ице Соколески, тренерот на голманите во екипата на Еурофарм Пелистер беше препознатлив и по својот имиџ кој подразбираше долга коса, фатена во „репче“, брада... 
Соколески мораше да плати данок на освоена шампионска титула кај играчите. Брадата куртули, косата - не. 
Вилсон Дејвис беше берберот или фризерот и сега Ице Соколески и Вилсон Дејвис имаат исти фризури. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk