Екс играч на Металург ја заврши кариерата

Црногорскиот пивот Бранко Канкараш, ракометар кој во 2020 еден краток период беше ракометар на скопски Металург, реши да ја прекине ракометната кариера.

Канкараш има 34 години и сигурно имаше пред себе уште играње, но има и други планови и реши да му каже збогум на ракометот. Кариерата ја заврши како играч на Металопластика, а од 2020 откако замина од Металург, играше уште и за Макаби Ришон Лезион и Ц. Звезда.

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk