Висла не успеа, а беше на еден гол до тронот!

Една грешка на младиот 19годишен Герг Фазекаш ги сруши надежите на Висла дека ќе го симне од тронот вечниот ривал Келце. 
Во финишот на мечот, при два разлика за Келце, Висла имаше тајм аут и напад кога Фазекаш ја загуби топката, а кога во продолжение Келце зголеми на плус три веќе беше готово. 

На Висла и одговараше пораз до еден гол разлика, мечот заврши 27-24 за Келце и четата на Талант Душебаев ја одбрани титулата. Главен актер во финишот, беше неговиот најстар син - Алекс. 


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk