Косово немаше шанса, Полска е веќе на СП

Одигран е еден натпревар од бараж дуелите за пласман на женскиот мундијал 2023 и практично, познат е и уште еден учесник на првенството.

Полска и Косово се сретнаа на меч што се играше во Полска. Немаа шанса ракометарките на Косово на овој натпревар, уште по 30 минути беше 11 гола разлика (17-6), а конечниот резултат е 36-22, по што ревашот ќе биде формалност, а Полска е веќе квалификувана на мундијалот. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk