Од Битола до Токио, Валтер си најде нов клуб

Данскиот тренер Ларс Валтер по неуспешната авантура во Битола, брзо си најде нов ангажман. Тој ќе биде новиот тренер на екипата Тојота Ауто Боди од Јапонија. Во моментов второпласиран тим на табелата, со ист број бодови, но послаба гол разлика од лидерот Тојота Госеи. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk