Савевски состави поширок список на играчи за бараж за СП

Селекторот на женската репрезентација на Македонија, Љубомир Савевски, го соопшти поширокиот список на играчи од каде ќе биде селектирана екипата која во баражот за СП ќе игра против Украина. 
Овие два натпревари ќе се играат на 8.4.2023 во Скопје и три дена подоцна во Кишварда, Унгарија.  

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk