PLAY OF THE DAY- Цепелинот на Мартин Серафимов (ВИДЕО)

Моментот што го одбележа дуелот од полуфиналето од групната фаза на Куп на Македонија меѓу Алкалоид и Бутел Скопје е голот на Мартин Серафимов постигнат во последните моменти од натпреварот. 
Атракцијата на Џонов и Серафимов со цепелин за гол за 25-24 и пласман во финалето на групата можете да го погледнете на видеото: 


Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk