Будуќност пред елиминација од ЛШ

Деветте гола на Милена Раичевиќ не му помогнаа на Будуќност на првиот меч од плејф-елиминациите во Лигата на шампионите.
ФТЦ од Унгарија предводена од холандскиот ас Ангела Меланстеин (7) и поранешните вардарови ракометарки Андреа Лекиќ (4) и Драгана Цвијиќ (1) славеше на гостувањето во Подгорица со 28-24 и практично си закажа дуел од 1/4 финалето со екипата на Мец од Франција. 


ЛИГА НА ШАМПИОНИ
СТОРХАМАР - ОДЕНЗЕ 22-30 (13-15)
Следен противник е Ѓер
БУДУЌНОСТ - ФЕРЕНЦВАРОШ   24-28 (13-16)
Следен противник е Мец
БРЕСТ - ЕСБЈЕРГ  16:00ч.
Следен противник е ЧСМ Букурешт
КРИМ - РАПИД БУКУРЕШТ  29-24 (12-13)
Следен противник е Кристијансанд

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk