Денеска две Куп финалиња, каде да гледате?

Денеска ќе се одиграат двата последни финални натпревари од групната фаза на Куп на Македонија. Вардар го пречекува Скопје, а Вардар Неготино ќе му биде домаќин на Алкалоид во Автокоманда. 
Екипите на Е. Пелистер и Т. Пролет вчера обезбедија пласман на завршниот турнир и ќе ги чекаат следните противници, а тие ќе дојдат од денешните дуели.

Двете денешни средби можете да ги погледнете со клик на следниве линкови. 

 

19.03.2023 – НЕДЕЛА

17:00 часот РК ВАРДАР 1961 – РК СКОПЈЕ 2020

18:00 часот РК ВАРДАР НЕГОТИНО – РК АЛКАЛОИД

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk