Костески со осум гола му донесе пехар на Плзењ

Македонскиот интернационалец Никола Костески одигра клучна улога во победата на својот тим Талент Плзењ во финалето на Куп на Чешка. Никола Костески со осум постигнати погодоци беше најефикасниот игрча на Талент Плзењ во финалето на Купот на Чешка и одигра клучна улога во победата од 34-30 над екипата на Карвина. 
Победникот беше решен во вториот дел, откако првите 30 минути завршија 18-18. 
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk