PLAY OF THE DAY: Проектилот „Павле“ - ВИДЕО

Ракометната еуфорија одново се врати во Битола откако под команда на новиот тренерски тандем, Е. Пелистер ја запиша првата победа и тоа над екипата на Нексе. 

Среќа за битолскиот клуб навреме за дебито на Јовиќ и Шундовски, во игра се врати Павле Атанасијевиќ кој не беше во составот на репрезентацијата на Македонија за дуелите со Португалија, откако Е. Пелистер го пријави во РФМ како повреден играч. 

Најдобриот момент на мечот е дело на Павле Атанасијевиќ  - погледнете

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk