PLAY OF THE DAY: Mитревски vs Дибиров (ВИДЕО)

Се одигра, конечно, дуелот меѓу Порто и ППД Загреб. Интересен меч, познати ликови. Никола Митревски vs Тимур Дибиров. 
Русинот со македонски пасош најефикасен, постигна 10 гола. Македонскиот голман, клучен фактор за победата. Одбрани 13 удари, меѓу нив потегот на денот -  еден зицер за насловните на Тимур Дибиров.  


 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk