ВИДЕО: Кога Диви ќе „здиви“

Вардар Неготино имаше „сигурна“ победа во раце на дуелот со домашниот Радовиш. Но, грешка во напад, потоа промашен шут на домашните и конечно, одбиена топка што меѓу двајца гостински ракометари заврши во рацете на крилниот напаѓач на Радовиш, Јорданов, кој погоди за реми.
Тоа го извади од такт легенрадниот голман Петар Ангелов Диви кој го оправда својот прекар. Го искрши голот на Радовиш. 
Погледнете го видеото. 


Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk