Вујо без брада (фото): Прво јас, па Чак Норис

За и околу Веселин Вујовиќ секогаш има што да е се пишува и прераскажува. И никогаш не е здодевно, многу одамна ја има завршено школата како се освојува публиката од Триглав до Гевгелија. 
Последното интервју, за српскиот kurir.rs  колку пати да е слушната неговата животна приказна, пак е интересна и има нешто ново. 
 „Првата брада сум јас, потоа дојде Чак Норис. Се паметам без брада, нормално. Имам и фотографии. Малкумина би ме препознале, „фацата“ ми изгледа сосема поинаку. Многу помлад. Така, за некоја година ќе се избричам“, вели Вујовиќ во интервјуто што можете да го прочитате комплет со линкот погоре.


фото: РК Металопластика Шабац

Ракометните почетоци се посебна приказна... 
- Другарите ме викаа да играме ракомет. Не сакав, тоа беше премногу груб спорт за мене. Но, немав попаметна работа, па земав шорцевите и отидов да играм ракомет... 

(Клик на линкот за целото интервју). 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk