ВИДЕО: Митревски во ТОП 5 одбрани во ЛШ

Македонскиот голман Никола Митревски повторно е меѓу најатрактивните голмани во Лигата на шампионите. На натпреварот со Динамо Букурешт на кој собра 12 одбрани, а Порто прв пат победи во ЛШ имаше и една инервенција за најавните шпици... Погледнете

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk